Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». Особливості композиції твору. Проблема особистості в сучасному світі

Конспект уроку з української  літератури для 8 класу на тему «Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». Особливості композиції твору. Проблема особистості в сучасному світі»

Тема:  Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». Особливості композиції твору. Проблема особистості в сучасному світі
Мета:
    продовжити роботу над змістом повісті, розкрити основні сюжетні лінії, проблематику, особливості композиції, удосконалювати уміння і навички аналізу художнього тексту, творчо підходити до роботи з художньою літературою, формувати моральні людські чесноти;
    розвивати образне та аналітичне мислення, пам'ять, мовлення, уяву;
    виховувати почуття відповідальності, товариськості, вміння розрізняти добро і зло, почуття гуманізму, милосердя, толерантності у ставленні до інших людей.

Епіграф  до  уроку:
Особистість виховується особистістю.
                                      Шалва Амонашвілі
Перебіг уроку
І. Організаційний момент.
Емоційне налаштування. Інструктаж щодо роботи за карткою самооцінки.
         Прийом «Усмішка».
Коли усміхнутися перехожому – він усміхнеться вам у відповідь. Коли усміхнутися небу і сонцю – розійдуться хмари. Коли усміхнутися Всесвіту – станеться щось казкове. Усміхніться одне одному вустами, очима, долонями, серцями і подаруйте один одному тепло свого серця.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
1.  Прийом «Інтерв`ю  з  письменницею» (Діти, які є журналістами з різних каналів задають запитання письменниці).
2. Тести
1. На кого хотів бути схожим Славко? (0,5 б.)
А. На батька. 
Б. На Юлька.  
В. На вчителя географії. 
Г. На тренера.
2. Що відповів Андрій Степанович  на бажання Славка стати фехтувальником? (0,5 б.)
А. «Група повністю укомплектована».
Б. «Група повністю укомплектована, однак приходь».
В. «Група буде укомплектовуватись з наступного року». 
Г. «Секція з фехтування працювати не буде».
3. Що стали казати про Беркуту через півроку тренувань? (0,5 б.)
А. Що він не виправдав сподівань матері. 
 Б. Що він гідний син своїх батьків.
В. Що він найздібніший учень Андрія Степановича.  
Г. Що він майбутній республіканський чемпіон.
4. Яке розчарування спіткало учнів 7-Б класу? (0,5 б.)
А. Скасували екскурсію на  канікулах.
 Б.  Захворіла класний керівник.
В. Вони програли у футбол учням 7-А класу. 
Г.  Славко Беркута не здобув кубка у змаганнях.
5.  Установіть  відповідність (1  б.)
Герой                                                   Вчинок
1.Славко Беркута                   А. Рятує сороку з  переламаним  крилом.
2.Стефко  Вус                         Б. Страждає через невіру однокласників
3.Юлько  Ващук                    В.Вірить  у  невинність  Беркути.
4. Лілі   Теслюк                     Г. В  міліції  називає чуже  прізвище  замість  свого.
                                                 Д. Не  боїться   пити  вино  на  вулиці.

6. Вкажіть рису характеру  Юлька, яка була  домінуючою? (1  б.)
7. Назвати героя, про якого говориться у  цій  цитаті  з  тексту:                     « І  від  лагідного  батькового  руху, від  ласкавого  «мій  хлопчику» …   раптом відчув себе  сильним  і  здатним  довести  власну  правоту. Бо  ж  могло бути інакше.  Бо  тато  міг також  сказати:  « Один раз повірили –досить. Досить.» (1  б.)

Тест (індивідуальне завдання )
1.  Хто автор повісті  «Шпага Славка Беркути»?
А. Ніна Бічуя
Б. Панас Мирний
В. О. Довженко
Г. І. Франко
2. Як звали героя, який підставив Славка? 
А. Степан
Б. Юлько
В. Іван
Г. Макар
3. На кого хотів бути схожим Славко?  
А. На батька. 
Б. На Юлька.  
В. На вчителя географії. 
Г. На тренера.
4. Яким був Юлько Ващук? 
А. Добрим
Б. Чесним
В. Слухняним

Г. Заздрісним
ВИКОНАЙ ОБОВ'ЯЗКОВО:
Виписати цитати до характеристики  таких образів:  Славка Беркути, Юлька Ващука, Стефка Вуса та Лілі Теслюк.
*Продумати, яким був би фінал повісті, коли б інспектор не прийшов  до школи  або дуже спізнилася.
 Повторити  поняття «психологічна повість» .

ЗА БАЖАННЯМ ПОСЛУХАЙ КНИГУ:

Немає коментарів:

Дописати коментар

I)